Mandora

Mandora je skvělá kombinace mandarinky a pomeranče nabízející nám to nejlepší z obou plodin. Mandora je ovoce kuželovitého tvaru, má tenkou ale kožovitou kůru pevně přilnutou , která se špatně loupe. Slupka má hezkou žluto-oranžovou barvu a obvykle je čistá a hladká. Dužina je velmi šťavnatá s výraznou a bohatou chutí díky dlouhé době zrání. Tento mandarinkový pomeranč je středně velký a má spíše plochý tvar sytě oranžové barvy. Dužina je křehká a extrémně šťavnatá, přesahuje 60% hmotnosti celého plodu.

Meruňka

Meruňky jsou bohaté na vlákninu, a proto jsou vhodné pro plynulý pohyb střev.Často jsou doporučovány pacientům, kteří trpí chronickou zácpou kvůli jejich projímavým vlastnostem. Vláknina pomáhá zvětšit objem stolice. Tím se usnadňuje její transport přes střeva  a její případné vyloučení z těla. Vláknina stimuluje trávicí a žaludeční šťávy, které pomáhají vstřebávat živiny a rozkládají potravu pro její snazší  zpracování. Navíc vláknina aktivuje peristaltický pohyb trávicího traktu a  tyto plynulé pohyby svalstva   jsou tím, co pomáhá regulovat pohyby ve střevech.

Jahoda

Jahody se mohou pochlubit řadou výhod pro naše zdraví a chrání  nás před celou škálou onemocnění.Flavonoid quercetin, který je obsažen v jahodách, má protizánětlivé účinky, což snižuje nebezpečí aterosklerozy a působí proti škodám způsobeným  nízkodenzitním lipoproteinem - LDL špatným cholesterolem  ( studie na zvířatech).

Pomeranč

Pomeranče jsou populární ovoce pro jejich přirozenou sladkost, velkou různorodost a rozmanitost použití, od džusů a marmelád  až k obličejovým maskám a kandovaným pomerančovám plátkům. Udržování nízkého příjmu sodíku je nezbytné pro snížení krevního tlaku, nicméně zvýšení příjmu draslíku může být stejně důležité pro jeho vazodilatační účinky..

Jablko

Jako jedno z nejvíce pěstovaného a  konzumovaného ovoce na světě je jablko považováno za „zázračnou potravinu“.

Meloun

Meloun díky vodě a vláknině pomáhá chránit a udržovat normální zdravé trávicí ústrojí. Má jen 46 kcal  na jeden šálek, ale má  hodně vitamínu C, vitamínu A a množství dalších rostlinných přísad. Když budeme konzumovat hodně ovoce a zeleniny bohaté na vodu a vlákninu jako je meloun, významně tím zlepšíme pohyb střev.

Čerstvé třešně

Třešně jsou  nejen sladké letní ovoce, ale také vysoce výživné a zdraví prospěšné. Třešně patří ke špičce mezi potravinami s největším množstvím antioxidantů, obsahují melatonin, důležitý pro dobrý spánek a potlačují záněty a bolesti spojované s artritidou.

Broskev

Broskev, která má nízké hodnoty nasycených tuků a cholesterolu, obsahuje impozantní škálu vitamínů a minerálů, které ji činí skutečným výživným pokrmem. Kromě toho, že obsahuje 17% doporučené denní dávky vitamínu C, všechny ostatní živiny mají nízké hodnoty, ale  počkejte až uvidíte, kolik jich je a co dokážou.

Kiwi

Kiwi je chutný plod dřevnaté popínavé rostliny .Pochází z Číny a je označován  za  její národní ovoce. V původním jazyce se jmenuje „ Yang Tao“, má oválný tvar nevýrazné hnědé barvy a chlupatý povrch. Vnitřní dužina je svěží, poloprůsvitná, jasné zelené barvy se zářivým vzorkem a světlými hroty a prošpikovaná  drobnými jedlými černými semínky. Kiwi má jedinečnou oživujíci chuť a jemnou krémovou strukturu.

SUBSCRIBE NOW

Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account